mała włoska restauracja przy rynku w Krakowie

Autentyczna włoska restauracja – menu i wino

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy typ restauracji. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, pożywne oraz ładnie wygląda na talerzu. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pizza czymakarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską konsumenci próbują mniej znane potrawy – risotto, lasagne i desery włoskie.
Szukając tradycyjnej włoskiej restauracji należy przyjrzeć się kilku elementom: jak wiele półproduktów naprawdę pochodzi z Włoch, czy w karcie można znaleźć też nie tak popularne włoskie dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków i potrawy z różnych miejsc kraju. Najlepsza włoska restauracja wprowadzi prawdziwie włoski klimat.

Kuchnia włoska jest nieskomplikowana, ale to nie znaczy, że że nie jest dobra Z czystym sumieniem można uznać, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni europejskich .

Wykwintne wina z Włoch

Jakakolwiek szanująca się knajpka włoska, która aspiruje do bycia eleganckim punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie powinna zaniedbywać trunków. Kolacja w charakterze włoskim koniecznie musi obejmować również wino. Lampka czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji cos zupełnie naturalnego. Italian Cuisine Krakow Najbardziej popularne wina z Włoch to toskańskie chianti, lombardyjskie oltrepo pavese a także monti z Sardynii. Restauracja włoska – o ile rzeczywiście chce być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać różnorodną kartę win.

Regionalna kuchnia włoska

Mając ochotę poznać indywidualność włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto odwiedzić restaurację, która jest w stanie przyrządzić nie jedynie makaron i pizzę.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT