włoskie jedzenie Kraków

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz smacznie zjeść? Spośród szerokich alternatyw, jakie daje kuchnia z Europy należy zwrócić uwagę na kuchnię włoską. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że kuchnia włoska to mnogość smaków, kolorów i duża dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Polakom włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz ewentualnie z winem. Podczas gdy włoska kuchnia to też takie pyszności jak słodkie desery czy świeże warzywa.

Popularne potrawy włoskie

Pasty to baza włoskiej kuchni. Włosi gotują pasty w dziesiątkach form. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie można dodać do makaronu. Pasta czyli makarony Owoce morza, różne rodzaje mięs, np. wieprzowe czy drobiowe oraz rożnorodne przyprawy, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejnym typowym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz ze starożytnej Grecji. Znana jest jednak jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona włoska pizza powinna mieć niezbyt grube ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to rozkosz podniebienia, ale również ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli masz zamiar być szczupły.

Włoskie dania to coś więcej niż jedynie pizza i makaron. To również lasagne, focaccia, minestrone i szeroki wybór deserów – np. tiramisu czy zabaglione. Odwiedzając włoską restaurację nie można nie skosztować wina czy pełnych aromatu serów- ricotty, mozarelli oraz grana padano.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT